Kilka zastosowań dla miodu na udany jesienny wieczór

Jesień tuż-tuż. Zimno, deszcz, krótki dzień, zmęczenie i niechęć. Do tego na pewno nie raz przyjdzie nam się przeziębić. Jak my dobrze znamy. Mimo, iż większość z nas nie przepada za tą porą roku, to ci, którzy do tej grupy należą z pewnością próbują umilić sobie ten czas na różne sposoby. Zwłaszcza po ciężkim dniu pracy i staniu w korkach które potrafią doprowadzać do szału. Czy to aby uzdrowić ciało czy umysł odpoczynek jest konieczny, a każdego w sytuacji na pewno zrelaksuje dar natury jakim jest prawdziwy miód, który można przyrządzić na wiele, wiele sposobów – smacznie i zdrowo. Założę się, że każdy z nas ma gdzieś schowany słoik z tą niepowtarzalną substancją a jeśli nie, no cóż, pozostaje udać się do sklepu i kupić, bo już niedługo będzie on odgrywać wielką rolę w waszych domach. Poniżej przedstawię kilka ciekawych propozycji, na które z pewnością się pokusicie przy zmaganiach z nadchodzącymi przeziębieniami lub po prostu przyrządzicie je dla smaku i przyjemności z niego płynącej.

Grzaniec z miodem

Dokładnie tak. Szybki w przygotowaniu, aromatyczny i smaczny, oczywiście, jak ktoś preferuje trunki alkoholowe. Miód, piwo, goździki, imbir i syrop malinowy. Możemy dodać również pomarańczę, albo cytrynę. Ile ludzi tyle przepisów, ale na pewno warto eksperymentować. Wszystko to możemy dostać w każdym sklepie od ręki. Tylko tyle a potrafi cieszyć. Czas przygotowania to ok. 15 min.

Miód trójniak

Kolejna procentowa pozycja. Zaletą bez wątpienia jest wspaniały smak, wadą jednak to, że musimy sobie troszkę na niego poczekać, gdyż minimalny czas po którym wskazane jest sięgnąć po trójniak to rok czasu. Warto więc pomyśleć o jego sporządzeniu z dużym wyprzedzeniem, ale gwarantuję, że długie oczekiwanie dostarczy satysfakcji, której doświadczymy kosztując trunek o nieziemskim smaku. (polecamy także przepis na cytrynówkę z miodem i imbirem)

Miód z cytryną i wodą

Różni się od swoich poprzedników na pewno tym, że jest bez procentów i pije się go na zimno, co nie oznacza, że nie jest adekwatny do spożywania jesienią czy zimą. Napój bogaty jest w witaminę C i E. Prócz tego zawiera również magnez i potas oraz pomaga w dolegliwościach natury gastrycznej i wspomaga proces odchudzania. W zasadzie jest to najprostszy do przyrządzenia napój i dobry na każdą porę roku.

Herbata z miodem i cytryną

Tutaj chyba nie ma co się rozpisywać. Taka herbata z dodatkiem imbiru potrafi sprawić, iż zapłoniemy od środka. Jeśli ktoś preferuje i jest w posiadaniu nalewki z maliny, głodu, pigwy, czy z czym tam sobie życzycie, to nie zaszkodziło by dodać odrobinę dla polepszenia smaku.
Ogólnie rzecz biorąc, miód to naturalne remedium w walce z wieloma problemami zdrowotnymi i pisać można by o nim eseje. Śmiało więc skorzystaj z tego dobrodziejstwa natury, bo nie masz nic do stracenia a zyskać możesz zdrowie, lepsze samopoczucie i przyjemność czerpaną ze smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *