Sprawdzone sposoby na rozjaśnienie włosów

Jak rozjaśnić włosy? Wystarczy mieć pod ręką kilka naturalnych produktów posiadających zdolność do wypłukiwania ciemnego barwnika. A nie jest to wyłącznie sok z cytryny, bo również miód, piwo czy chociażby rumianek. Wszystkie te substancje są całkowicie naturalne, więc nie ma żadnego ryzyka, że zaszkodzą włosom bądź podrażnią skórę głowy. Niektóre kosmetyki do rozjaśniania włosów właśnie na nich bazują. A to już musi o czymś świadczyć.

W naturalnej pielęgnacji jednym z najczęściej wykorzystywanych ziół jest oczywiście rumianek. Wszyscy go znają i wszyscy kojarzą jego właściwości. Przeważnie stosuje się go doustnie pod postacią naparów i herbatek, jako środek leczący problemy żołądkowe i trawienne. Kosmetyki do włosów nierzadko też go jednak zawierają. Rumianek ma bowiem wyjątkowe i sprawdzone właściwości rozjaśniające, dlatego też bardzo często wzbogaca się nim preparaty kierowane do blondynek i blondynów. Aby osiągnąć naprawdę spektakularne efekty na głowie i do tego uzyskać trwały rezultat koloryzacji, należy zastosować rumianek w formie naparu, który uzyska się poprzez zagotowanie dwóch łyżek ziół w jednym litrze wody. Napar musi oczywiście ostygnąć, zanim rozprowadzi się go na włosach. Gdy będzie chłodny, można od razu przelać nim całą głowę i tak też pozostawić. Włosy natychmiastowo się rozjaśnią. Ta metoda potrafi zadziałać dobrze nawet na brunetki.

Jak rozjaśnić włosy? Jeżeli ktoś nie chce używać do tego celu rumianku, który niestety może czasami doprowadzić do przesuszenia pasm, powinien on wypróbować ciekawą alternatywę, czyli po prostu miód (chodzi o prawdziwy miód, bez dodatku słodzików). To znakomity produkt dla włosów. Nie dość, że na pewno miód rozjaśnia włosy, trochę rozjaśnić, to jeszcze do tego zadba on o ich odżywienie i stworzy z nich gładką i lśniącą taflę. Miód nigdy nie doprowadza do reakcji alergicznych. Jest w stu procentach bezpieczny także i dla skóry głowy. A jak go zastosować? Wystarczy dodać go do standardowej odżywki do spłukiwania i użyć jej bezpośrednio po umyciu i osuszeniu włosów. Taką papkę należy pozostawić na głowie na godzinę lub dwie i dopiero potem ją spłukać. Jako że miód może jednak obciążyć pasma cienkie i delikatne, najlepiej używać go wyłącznie raz w tygodniu. Bo nawet z naturalnymi substancjami można niestety przesadzić.

Jeżeli natomiast kogoś interesują metody o wręcz błyskawicznym i natychmiastowym działaniu, musi on zwrócić się w stronę drogerii. Ziołowe czy miodowe płukanki nigdy nie będą bowiem tak efektywne jak stworzone w tym celu kosmetyki do rozjaśniania włosów.

A może chcesz wiedzieć, jak zrobić maseczkę na twarz z miodu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *