Maseczka z miodu na twarz

Maseczka z miodu na twarz

Jest wiele powodów, dla których kochamy miód. Poprawia odporność, pysznie smakuje, leczy rany, pozytywnie wpływa na zdrowie. Jednak nie bez znaczenia są także jego kosmetyczne zastosowania. Tu też miód jest obecny od wieków w przeróżnej formie. Stosuje się go w nowoczesnych SPA i w prywatnych łazienkach. Bardzo często będzie to maseczka na twarz z miodu.

Dlaczego właśnie miód na twarz? Właściwości, efekty.

Powody są w zasadzie bardzo podobne do tych, które wskazują na użyteczność miodu w profilaktyce czy leczeniu chorób.
Zawarte w nim czynniki bakteriobójcze i bakteriostatyczne sprawiają, że pomaga on usunąć przeróżne drobnoustroje, w tym powodujące zmiany skórne i obecne przy np. trądziku.
Miodowa maseczka na twarz wspomaga również regenerację skóry po takich zmianach – miód od wieków jest używany jako środek kojący rany, zapobiegający i zmniejszający bliznowce.
Maseczka na twarz z wykorzystaniem miodu ma również działanie nawilżające i odżywiające. W dodatku oparta jest na naturalnych składnikach, co przecież też nie jest bez znaczenia dla kondycji skóry i organizmu.

Miodowe maseczki na twarz – zasady ogólne

Przypomnijmy najpierw ogólne zasady robienia domowych maseczek. Wykorzystujemy do nich produkty naturalne, ale ważne jest też, by przywiązywać uwagę do ich jakości. Korzystamy z prawdziwego miodu, najlepiej z polskiej pasieki. Natomiast miody, które mają etykiety opisane jako zawierające domieszki „z poza UE” nie zawsze są przebadane i bezpieczne dla skóry. Dodatkowo często takie miody są rozlewane na gorąco, co w znacznym stopniu zmniejsza ich właściwości prozdrowotne. Taka miodowa maseczka na twarz po prostu nie będzie skuteczna, a może też powodować podrażnienia skóry.
Co do sposobu aplikacji, to wskazana jest wieczorowa pora, samą zaś miodową maseczkę nakładamy na twarz umytą i oczyszczoną – ale to na pewno wiecie.
Produkty pszczele mogą być uczulające. Dotyczy to co prawda bardzo niedużego odsetka populacji, jednak wskazane jest wykonanie próby uczuleniowej np. przez nałożenie odrobiny miodu na wewnętrzną stronę przedramienia.
Jeśli wasz miód skrystalizował się albo macie problem z rozmieszaniem składników, to pamiętajcie, by nie ogrzewać miodu w temperaturze powyżej 40 stopni, bo w tej temperaturze część składników czynnych zanika.

Maseczka z miodu na twarz dla skóry suchej i starzejącej się

Składniki to miód w formie płynnej i oliwa w proporcjach 1:1. Opcjonalnie oliwę można zastąpić mlekiem lub śmietaną. Nakładamy na twarz, szyję, dekolt na około 10 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą.
Procedurę powtarzamy raz w tygodniu.

Maseczka na twarz z miodu, jogurtu i soku z cytryny dla skóry trądzikowej

Z dolegliwością jaką jest trądzik borykają się tysiące nastolatków. Tymczasem bardzo skuteczna jest domowa maseczka z miodem na twarz, której przygotowanie jest banalnie proste. Można do tego wykorzystać – prócz miodu – kilka składników, sprawdzając która wersja będzie najbardziej optymalna dla danej osoby. Wystarczy wymieszać te składniki w proporcjach 1:1:1 i nałożyć na twarz na około 15min, następie spłukać.

Peeling i maseczka z miodu i płatków owsianych na trądzik

Wymaga wcześniejszego namoczenia płatków (można użyć też mąki owsianej, ale nie każdy ma ją pod ręką). Gdy rozmiękną mieszamy je z miodem w proporcjach mniej więcej 1 łyżka miodu na 2-3 łyżki rozmokniętych płatków owsianych. Można ją stosować kilka razy w tygodniu dopóki występują problemy skórne. Taka maseczka ma właściwości regenerujące, odżywcze, nawilżające i antybakteryjne. Jeśli zastosujecie płatki, a nie mąkę, to mieszankę można wykorzystać również do zrobienia peelingu, a nie samej tylko maseczki.

Maseczka na trądzik z miodu i octu jabłkowego

Bardzo prosta, a oba składniki są mocno polecane przy problemach skórnych. Ocet jabłkowy można zrobić samodzielnie, jest to dość szybki proces, a powstaje zdrowy ocet, do użycia nie tylko na twarz, ale też regularnego picia dla poprawy przemiany materii. Składniki maseczki mieszamy w proporcjach 1:1, nakładamy na twarz, spłukujemy po 10 minutach. Polecamy taką maseczkę na twarz z trądzikiem, ale także problematyczną, wrażliwą i tłustą cerą. Oba składniki mają działanie przeciwzapalne, nawilżające, kojące, łagodzące, antybakteryjne.

Maseczka z miodu, kurkumy i cynamonu na trądzik i przebarwienia

Do jej przygotowywania potrzebujemy 2 łyżki miodu, 2 łyżki oliwy, łyżkę kurkumy, łyżkę cynamonu i sok z połowy cytryny. Polecamy przy skórze problematycznej, trądzikowej, mającej skłonność do przebarwień. Wyrównuje koloryt, odżywia, nadaje zdrowego wyglądu, ma też działanie przeciwzapalne.

Maseczka z miodu na twarz dla skóry wrażliwej

Do jej wykonania potrzebujemy miód (łyżka) i sok z aloesu (łyżeczka). W razie potrzeby proporcje zwiększamy. Aloes to jedna z najbardziej znanych roślin leczniczych na świecie, słynąca z działania kojącego i regenerującego. Połączenie go z miodem daje bardzo dobry efekt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *