Prezenty dla pszczelarza

Prezenty dla pszczelarza

Masz w swoim otoczeniu osobę, która zajmuje się pracą w pasiece i chcesz jej zrobić prezent? Pszczelarze to zazwyczaj ludzie, którzy swoją działalność związaną z pozyskiwaniem miodu i dbaniem o ule traktują z pasją. Hobbysta ucieszy się z gadżetów nawiązujących do jego zamiłowania. Co wybrać, by sprawić mu przyjemność i gdzie szukać inspiracji na podarunek?

Akcesoria dla miłośników pszczół

Wybierane gadżety mogą być dodatkiem do prezentu albo stanowić drobny upominek. Sporo tego typu przedmiotów dostępnych jest w sklepach internetowych. Z pewnością ucieszą obdarowaną osobę. Breloczek do klucza z wizerunkiem pszczoły, portfel z wygrawerowanym owadem lub kubek z ciekawym miodowym hasłem to praktyczne akcesoria, które się przydadzą i wywołają uśmiech. Można również wybrać koszulkę z zabawną grafiką nawiązującą do profesji, skarpetki w ule i pszczoły, czy inne personalizowane części garderoby.
Mniej oczywistym nawiązaniem będzie stylowa, zgrabna filiżanka, na której widnieją kwiaty i rośliny, z których pozyskiwany jest miód. Taki prezent można umieścić w ładnym pudełku z dobrej jakości herbatą i łyżeczką do miodu, dołączając ozdobną kartkę ze stosowną treścią. Będzie prezentował się elegancko. Innym estetycznym i przydatnym podarunkiem jest karafka na pitny miód. Można je znaleźć w rozmaitych rozmiarach i formach również z personalizowanymi napisami. Ciekawą opcją są też perfumy zawierające w nutach zapachowych miód lub kosmetyki z tym cennym składnikiem.

Upominki książkowe

Jeżeli pszczelarz, któremu chcemy zrobić prezent, lubi czytać książki, dobrą opcją będzie sięgnięcie po propozycje literackie. Każdego miłośnika polskiej przyrody zachwyci Wielka księga prawdziwych tropicieli Adama Wajraka. Wartościową, skłaniającą ku refleksji pozycją jest Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury autorstwa Robin Wal Kimmerer. Ciekawostki ze świata fauny i flory można zgłębić, wczytując się w lekturę Simony Kossak – Serce i pazur opowieści o uczuciach zwierząt.

Prezenty od dzieci dla pszczelarza

Upominki od maluchów zawsze rozczulają. Własnoręcznie przygotowana laurka to piękna pamiątka. Przy pomocy dorosłych, dzieci mogą stworzyć personalizowany prezent, który chwyci za serce obdarowaną osobę. Rysunek przedstawiający pszczelarza i ule naniesiony jako grafika na kubek lub poduszkę, z pewnością stanie się ulubionym przedmiotem miłośnika żółto-czarnych owadów. Album zawierający wspólne zdjęcia, ozdobiony rysunkami pszczół, kwiatów i miodu, zrobionymi przez dzieci, będzie zajmował zaszczytne miejsce na półce w domu pszczelarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *