Miodowa maseczka na włosy

Miodowa maseczka na włosy

Naturalny słodzik, który ma mnóstwo właściwości zdrowotnych i leczniczych, wyróżnia się wspaniałym smakiem, doceniany jest również w kosmetyce – miód to produkt chętnie wykorzystywany jako składnik w środkach do pielęgnacji ciała i włosów. W przeciwieństwie do syntetycznych specyfików jest w pełni naturalny, bezpieczny, nie uczula i nie podrażnia. Pełen substancji odżywczych, doskonale rewitalizuje i nawilża. Od wieków był używany do zabiegów, które miały przedłużyć młody wygląd. Miodowa maseczka na włosy to jeden z pomysłów na zastosowanie pszczelego wyrobu. Sprawdź, jakie ma zalety i jak ją przygotować!

Maseczka do włosów z miodem – zalety

Bez wątpienia do atutów stosowania płukanek i maseczek do włosów z miodem należy dostępność i skuteczność produktu. Chyba każdy z nas ma w swojej kuchni ten przysmak, a jeśli nie, powinien uzupełnić zapasy! Nie potrzeba dużej ilości słodkiej substancji, by przyrządzić domowe kosmetyki. Są one tanie i naturalne. Koją podrażnioną skórę. Miód znany jest z właściwości bakteriobójczych i antyoksydacyjnych. Dzięki temu, że działa przeciwzapalnie, nałożony na skalp, niweluje stany zapalne. Wspiera odbudowę naskórka, zwalcza świąd, nawilża, eliminując łupież. Właściwości antyseptyczne wpływają na ograniczenie przesuszania się skóry, powstrzymują rozwój infekcji i ograniczają wypadanie włosów. To uniwersalny kosmetyk, który dobrze sprawdza się niezależnie od rodzaju włosów. Domowa maseczka na włosy z miodem może być stosowana długofalowo.

W jaki sposób miód działa na włosy?

Chcesz mieć dobrze nawilżone, podatne na układanie, lśniące włosy? Niezależnie od tego, czy wykorzystasz miód lipowy, wielokwiatowy, czy rzepakowy, stworzysz skuteczny kosmetyk pomocny w odbudowie pasm od cebulki po końcówki. Miód należy do humektantów, czyli składników pielęgnacyjnych, które zapewniają odpowiednie nawilżenie. Zapobiega przesuszeniom, łamaniu się łodygi włosa i rozdwajaniu końcówek. Po zastosowaniu masek lub odżywek na bazie tego produktów fryzura staje się miękka, przyjemna w dotyku. Jedną z właściwości specyfiku jest delikatne rozjaśnianie. Wpływ na to ma zawartość nadtlenku wodoru, który wykazuje działanie utleniające. Jednak efekt widoczny jest wyłącznie u osób, które mają jasne, naturalne włosy. W przypadku ciemnych odcieni barwa się nie zmienia.

Maseczka na włosy z miodu — jak ją zrobić?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić domową maseczkę do włosów z miodem, przejrzyj asortyment swojej kuchni, z pewnością znajdziesz składnik, który będzie doskonale komponował się i uzupełni działanie tego cudownego produktu. Wystarczy dojrzały banan, mleko, żółtko, oliwa, awokado lub jogurt, by stworzyć skuteczne kosmetyki. Najlepiej wykorzystać płynny miód, ale jeśli jest skrystalizowany, można go rozpuścić w kąpieli wodnej lub rozcierając w dłoniach przed połączeniem z pozostałymi komponentami.
Domowa maseczka do włosów z miodem i bananem

Żeby mieć puszyste, sypkie i dobrze nawilżone włosy, można zrobić maskę z miodu i banana. Najlepiej sprawdzi się mocno dojrzały owoc. Zawarte w nim witaminy A, E i C oraz potas i wapń, wykazują działanie regeneracyjne. Przygotowany kosmetyk należy nałożyć od cebulek po same końce, można zawinąć włosy bawełnianą koszulką lub folią, a po godzinie dokładnie spłukać głowę letnią wodą.

Miód i mleko, by nawilżyć włosy

Proteiny zawarte w mleku i jego przetworach pomogą utrzymać wilgoć we włosach. Szczególnie polecane są do odmiany wysokoporowatej. Kwasy tłuszczowe, witaminy A, D, E i B oraz wapń, fosfor, magnez i w potas są dodatkowym wzmocnieniem. Wystarczy wymieszać kefir, jogurt lub odrobinę mleka, z dwiema łyżkami miodu i uzyskaną papkę nałożyć na skalp i pasma. Kompozycje można wzbogacić, dodając żółtko kurze. Szczególnie polecane jest przy matowych i cienkich włosach. Mieszankę należy zmyć po godzinie. Warto stosować domową maseczkę na włosy miodem regularnie – 2 razy w tygodniu.

Miodowa płukanka do włosów

Płukanka z miodem sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują, ich łuski zamykają się, pasma szybciej rosną i mają lepszą kondycję. Przyrządzisz ją, rozpuszczając dwie łyżki miodu w letniej wodzie. Możesz też dodać łyżkę octu jabłkowego. Ciecz usuwa nadmiar sebum, nabłyszcza i wygładza fryzurę. Kwaśny odczyn pomaga na łuszczącą skórę, zapobiega swędzeniu. Przepłukanie specyfikiem może być ostatnią fazą mycia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *